
Janusz Michał Doyniak
Program poetycko-muzyczny Janusza Doyniaka.
Janusz Doyniak to poeta i publicysta, który rozpoczął swą twórczość literacką w latach 90tych mieszkając w Polsce. Kontynuował ją gdy w latach 1996 -2005 mieszkał w Stanach Zjednoczonych.
Jego niewątpliwym sukcesem była publikacja utworu „Prophesy” w antologii „The Great Poems of the Western World” (Wielkie Wiersze Świata Zachodniego) wydanej przez Famous Poets Society (Stowarzyszenie Sławnych Poetów) w Oregon USA.
Jest też laureatem 1 nagrody w konkursie na wspomnienia podróżnicze zorganizowanym w 2004 r. przez Super Express i Polonijny Klub Podróżnika w Nowym Jorku. W 2002r uzyskał też wyróżnienie Kongresu Polonii Amerykańskiej za wiersz „Karuzela kłamstwa”
[Karuzela kłamstwa] Najgłupsze - najmądrzejszym Pozory, iluzje Pokątne - legalnym Okłamana rzeczywistość Rozważne - bezmyślnym Waga w nierównowadze Janusz Doyniak | |
Od 2002 roku pisze dla Niezależnego Dwutygodnika Społeczno – Katolickiego „Polski Przewodnik” w Nowym Jorku,Miesięcznika literackiego AKANT, bydgoskiego Wydawnictwa Świadectwo, warszawskiej Reducie Pokoju, Miesięczniku Kościelnym w Bydgoszczy i poznańskim Przewodniku Katolickim.
Występuje z gitarą w klubach, Domach Kultury, kościołach i na festiwalach w Polsce i USA.
W czwartek 18 maja gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie gdzie zaproszonym stałym uczestnikom spotkań autorskich zaprezentował swą twórczość. Wiersze Janusza Michała Doyniaka czytała także Małgorzata Małecka.
Wszystkich zainteresowanych twórczością i osobowością poety zachęcamy do odwiedzenia strony:
http://strona.awacom.net/doyniak
![]() |
![]() |
![]() |
Metadane
Źródło informacji: | Zofia Zielińska |
Data utworzenia: | (brak danych) |
Wprowadził do systemu: | Maria Kotlińska |
Data wprowadzenia: | 2006-05-31 12:41:53 |
Opublikował: | Maria Kotlińska |
Data publikacji: | 2006-05-31 13:26:21 |
Ostatnia zmiana: | 2006-05-31 13:28:14 |
Ilość wyświetleń: | 3599 |